KALENDÁŘ
 březen 2023 
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
NOVINKY

Pracovní skupiny KPSS v JMK

Proces komunitního plánování je založen na vzájemné spolupráci Jihomoravského kraje s 21 obcemi s rozšířenou působností. Jihomoravský kraje definuje rámcové strategie rozvoje sociálních služeb a metodicky vede obce v procesu komunitního plánování. Obce s rozšířenou působností jsou tak považovány za základní jednotku procesu komunitního plánování v JMK. Plánování rozvoje sociálních služeb na území JMK je založen na průběžné a vzájemné spolupráci pracovních skupin, jež vznikly za tímto účelem. Spolupráce dochází prostřednictvím tří pracovních skupin:

Pracovní skupina pro komunitní plán Jihomoravského kraje
 

 

Poradní skupina vedoucího Odboru sociálních věcí Krajského úřadu JMK, která zajišťuje odbornou a metodickou podporu procesu plánování sociálních služeb v JMK. Pracovní skupina je složená na principu triády, tedy ze zástupců zadavatele, poskytovatelů a uživatelů. Účastni jsou i zástupci metodiků komunitního plánování.
Členové pracovní skupiny:
 


 

Pracovní skupina koordinátorů 21 obcí s rozšířenou působností
Obce s rozšířenou působností představují základní stavební jednotku procesu střednědobého plánování sociálních služeb na území Jihomoravského kraje, proto je setkání jednotlivých koordinátorů pro tvorbu nového Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb nezbytné. Na úrovni obcí je realizován proces komunitního plánování. Předmětem setkání pracovní skupiny je tvorba místních sítí sociálních služeb a spolupráce na tvorbě strategických dokumentů JMK (Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb, Akční plány).


 


Okresní týmy pro plánování sociálních služeb

Skupina koordinátorů a zadavatelů sociálních služeb na úrovni okresů. Cílem setkání je prohloubení spolupráce a metodické podpory s přesahem na okresní úroveň a optimalizace okresních sítí.